ДПА / ЗНО
ЗНО 2021
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1-12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
- українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
- математика;
- історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
- один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Що нового?
- Цього року є два варіанти складання ЗНО з української мови: випускники, які планують вступати на спеціальності гуманітарного напрямку, повинні виконати завдання з української мови та літератури. Ті, хто бачать себе у технічних спеціальностях, можуть складати лише українську мову. Цей тест, однак, включатиме компетентнісні завдання зі шкільної програми української літератури.
- Випускники, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, мають обов’язково вибрати математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
- Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для загальноосвітніх навчальних закладів.
На сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) розміщені демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови і літератури, математики та розбір завдань.
Вступники 2021 зможуть завантажити мобільний додаток «Моє ЗНО», щоб стежити за графіком та місцем проведення тестувань, а також отримати свої результати іспитів.
Оголошення результатів ЗНО:- з математики до 22 червня.
- з української мови до 25 червня.
З 1 ЛИПНЯ Абітурієнти зможуть створити свої особисті електронні кабінети вступника і завантажити туди свої сертифікати ЗНО.
1-13 ЛИПНЯ Планують проводити вступні іспити та творчі конкурси.
14-23 ЛИПНЯ Вступники повинні подати свої документи до закладів вищої освіти.
ДО 28 ЛИПНЯ Заклади вищої освіти повинні оприлюднити рейтингові списки абітурієнтів.
Що нового?
Цього року, щоб уникнути черг під приймальними комісіями, в онлайн-форматі можна буде виконати всі пункти процедури вступу. Для цього абітурієнт повинен буде отримати електронний підпис вступника. Також обмежать кількість заяв на контракт від одного абітурієнта. Цього року їх може бути максимум 30.
Увага: епідеміологічна ситуація може вплинути на заплановані дати вступної кампанії 2021.